APV – popis 

Co je analýza prvků z vlasů (APV)

V čem vám může APV pomoci

Něco o laboratoři Biomol-Med

Proč APV vznikla 

Nejčastější otázky 

Co je APV

Analýza prvků z vlasů je profesionální metoda HODNOCENÍ STAVU VÝŽIVY VAŠEHO ORGANIZMU.

Analýza prvků z vlasů dovoluje stanovit INDIVIDUÁLNÍ DIETNÍ DOPORUČENÍ A ODPOVÍDAJÍCÍ VITAMÍNOVÉ A MIKROELEMENTÁRNÍ SUPLEMENTACE.

Analýza prvků z vlasů určuje 24 biogenních a 5 toxických prvků. Vlasy mají trvalé chemické složení a na rozdíl od krve umožňují přesné určení stavu organizmu během posledních měsíců.

Analýza prvků z vlasů neznamená pouze zkoumání množství a proporce prvků v organizmu, ale především
– určení metabolického typu
– popsání tendencí nemocí
– individuální dietetická doporučení
– chronoselektivní vitamínová a mikroelementární suplementace.

Jaké máte možnosti s analýzou prvků z vlasů

Ochrana před onemocněním a negativním vlivem prostředí.

Zabezpečení před špatnými genetickými tendencemi.

Udržení vitality po dlouhá léta.

V čem vám může APV pomoci

– zdravotní prevence
– udržení duševní a fyzické rovnováhy
– podpora při snížené imunitě
– podpora léčby – chronická onemocnění
– urychlení regenerace nebo sekundární prevence

Poruchy
– gastrologické
– hormonální
– neurologické
– dermatologické
– kostního a kloubního systému
– kardiologické

Doporučuje se lidem
– s problémy se špatným vstřebáváním a vyměšováním – umožní správnou výživu a přírodní detoxikaci organizmu
– vystaveným zvýšenému úsilí – fyzická nebo duševní práce, amatérský nebo profesionální sport

Může prokázat
– nepříznivý vliv toxických prvků na metabolizmus – program suplementace vám pomáhá s jejich odstraněním z organizmu

Při dodržení doporučené diety a potravinových doplňků tak, jak jsou uvedeny v analýze, máte výhodu
– v boji proti chronické únava a slabosti
– v léčbě obezity

Něco o laboratoři Biomol-Med

Kdo je laboratoř

Laboratoř Stopových Prvků Biomol-Med je polská společnost s dlouholetými zkušenostmi a tradicí. Na trhu působí od roku 1998 a je evropským lídrem ve svém oboru. Provádí analýzy pro klienty z celé Evropy, ale i z Asie a Severní Ameriky.

Na základě vědeckých poznatků a zkušeností vyvinul tým společnosti Biomol-Med svůj vlastní způsob interpretace Analýzy prvků z vlasů. Z toho důvodu se analýza stala užitečným diagnostickým nástrojem pro lékaře a dietetiky.

Cíl laboratoře

Hlavní úlohou NZOZ Biomol-Med je ochrana zdraví podporováním správné výživy.

Společnost funguje na základě evropských standardů kvality, zaměřuje se na rozvoj a hledání nových řešení. Hlavním cílem společnosti je propagace znalostí o správné výživě těla a zdravém životním stylu.

Analýza prvků z vlasů jako metoda pro hodnocení nutričního stavu člověka může být použita při profylaxi, nemoci a rehabilitaci. Výsledek z analýzy prvků z vlasů pak  umožňuje určit metabolický typ a zdravotní tendence. Doporučený způsob stravování (strava + program vitamínové a minerální suplementace) a fyzická aktivita vedou k dosáhnutí individuální metabolické rovnováhy. Tento fyziologický stav může chránit zdravé tělo proti nemocem.

Na základě Analýzy prvků z vlasů nelze určit žádné onemocnění. Nelze také sledovat průběh nemoci.

Pokud již bylo pacientovi diagnostikováno onemocnění, může se lékař rozhodnout použit analýzu prvků z vlasů jako pomocnou metodu k dosažení lepších výsledků léčby.

Laboratoř vyhodnotí nutriční stav vašeho těla

V 90. letech diagnostika stopových prvků z vlasů se stála dobře známým způsobem hodnocení stavu výživy těla. Na základě vědeckých poznatků a vlastních zkušeností tým NZOZ Biomol-Med z Lodži vyvinul vlastní způsob interpretace analýzy prvků z vlasů. Tak se analýza prvků z vlasů stala pomocným diagnostickým nástrojem pro lékaře a odborníky na výživu.

V průběhu podnikání společnost navázala spolupráci s veřejnými a soukromými institucemi v mnoha zemích. Šíří znalosti o analýze prvků z vlasů v prevenci na kurzech, přednáškách a prezentacích v Polsku, na Ukrajině, v Rusku, Velké Británii, České a Slovenské republice, Německu, Francii a Belgii.

Historie laboratoře

2016

Po dalším auditu, provedeným v červnu, získala společnost NZOZ Biomol-Med certifikát potvrzující fungovaní v souladu Systému Managementu Jakosti, v souhlasu s normou ISO 9001: 2008.

2014

Společnost Biomol-Med získala pracovní certifikát v souladu s normou ISO 9001:2008 v oblasti prvkové analýzy vlasů, nehtů, moči denně, vody a přípravu výsledků z doporučení vitamínů a minerálních doplňků a diety.

2012-13

Společnost plánuje se stát akreditovanou zkušební laboratoří v souladu se systémem řízení jakosti ISO.

2010

Biomol-Med sp. z o. o. založil Soukromé zdravotní středisko (NZOZ).

2003

Biomol s.c. byl přeměněn v Biomol-Med sp. z o. o.

2002

Biomol se stal nezávislý díky vlastnímu laboratornímu zázemí

1998

Biomol vznikl v Ústavu biochemie Vojenské lékařské akademie v Lodži v roce 1998.

1995-98

Aby určily normy pro obyvatelstvo střední Evropy, provedli studii na 3000 osob. Na základě literatury a vlastních zkušeností vyvinuli jedinečný a originální způsob popisu výsledku Analýzy Prvků z Vlasů.

1995

Od 1995 r. se v Ústavu biochemie Vojenské lékařské akademie zabývali určením obsahu prvků ve vlasech lidí s neurologickými onemocněními. Tímto způsobem byl hodnocen nutriční stav výživy vyšetřovaných osob se zvláštním důrazem na potenciál antioxidační bariéry.

Proč analýza prvků z vlasů vznikla

Vznikla jako pomoc pro stanovení správné individuální výživy v době, kdy dochází k velkému nárůstu populace, zvyšuje se průměrný věk a díky tomu se hledají nové možnosti potravy.

Před dvěma tisíci lety na světě žilo několik milionů lidí. Průmyslová revoluce, která začala na přelomu 18. a 19. století, rychle změnila svět. Na počátku 19. století překročil počet obyvatel světa jednu miliardu a do konce 20. století se až zdvojnásobil. Koncem 20. století to už bylo přes 5 miliard. V roce 2017 bylo na světě 7 miliard 550 milionů lidí. V současné době se roční nárůst počtu obyvatel odhaduje na 1,12 %. V roce 2023 se světová populace zvýší na 8 miliard a kolem 2056 na 10 miliard. Společnost bude stárnout. V polovině 21. století dosáhne průměrný věk všech obyvatel Země 36 let. V současné době je to 29,9 let.

Změny civilizace na Zemi určují změny v prostředí lidského života. Lidské zdraví je utvářeno:
– genetikou (zdědíme ji od rodičů, prarodičů, atd.),
– biogeochemií (vztahy mezi faktory prostředí),
– životním stylem (místo jedince v populačních strukturách, tempo života, cíle, metody atd.).

Především změny v oblasti biogeochemie a životního stylu probíhají v dosud nevídané míře. Tyto dvě oblasti přímo formují lidskou epigenetiku, oblast poznání, kterou pomalu poznáváme. Rostoucí lidská populace vyžaduje stále více potravin.

Aby se zvýšila produkce potravin bylo zavedeno:
– zemědělství monokultur, které vyžadují specifickou zemědělskou chemii,
– genetický výběr hospodářských zvířat,
– degradativní hospodaření s vodou.

Díky tomu produkujeme velké množství potravin, které jsou velmi bohaté na kalorie, ale chudé na obsah živin. Aby člověk mohl každý den sníst všechny potřebné živiny, musel by denně konzumovat mnoho kilogramů potravin (ve vědecké literatuře můžete najít rozdílná data, nicméně vždy se jedná o velká množství potravin). Dnešní hospodaření se zdroji Země vede k nedostatku organického uhlíku v půdě, nedostatku vhodných bakterií v půdě, nepřítomnosti křemíku, zinku, hořčíku … atd..; Výsledkem je změna zemské kůry a troposféry.

Lékařské statistiky jsou dramatické. Poukazují na velmi rychlý nárůst počtu civilizačních onemocnění (odhaduje se, že za 30 let bude mít každá druhá osoba na Zemi rakovinu).
V posledních 20-30 letech se kvalita lidského trofického řetězce změnila. 
Spolu s potravinami konzumujeme také konzervační látky, barviva, plniva atd. Kolem nás a v našem zažívacím systému se mění množství a složení bakterií. V našich potravinách konzumujeme stále méně a méně základních výživových prvků jako jsou vláknina, nenasycené mastné kyseliny, minerály, vitamíny, antioxidanty. Nutriční stav každého z nás je formován individuálními metabolickými predispozicemi, podmínkami prostředí a životním stylem. V současné době nám nechybí jídlo. Avšak jeho snadná dostupnost, množství a špatná kvalita vytváří nepříznivé zdravotní trendy.

Lidský metabolismus je formován čtyřmi hlavními procesy:
1. přijímání živin (trávicí a dýchací systém),
2. přeprava substrátů a biochemických transformačních produktů,
3. skladování buněčných složek, tkání a orgánů,
4. vyloučení zbytečných metabolických produktů (trávicí a respirační systém).

Analyzujeme minerální složení vlasů a dozvídáme se o vlivu na životní prostředí, stravu a životní styl. Na základě analýzy poměrů mezi elementy poznáváme metabolické vlastnosti a zdravotní trendy. Výsledkem  analýzy prvků z vlasů je, že každý pacient obdrží doporučení:
– na správnou výživu (individuální strava a vitaminové a minerální doplňky)
– na adekvátní fyzickou aktivitu.

Nejčastější otázky

Lze na základě APV určit nutriční stav vyšetřovaného klienta?
Ano. Na základě literatury a zkušeností laboratoře (více než 100 000 analýz) se jedná o jednu z nejlepších diagnostických metod pro stanovení nutričního stavu vyšetřovaného. V interpretaci výsledku je  uveden metabolický typ a nejlepší způsob stravování klienta. Udaná doporučení se týkají stravy a programu chronoselektivní (v kolik hodin a co) vitamínové a minerální suplementace. Používání vitamínových a minerálních doplňků je dnes nutností, ale mějte na paměti, že nadbytek konkrétní nutriční složky je stejně škodlivý jako její nedostatek.

Mohou potravinové doplňky použity k léčbě nemoci?
Ne. Vitamíny, minerály a jiné potravinové doplňky nepoužívejte v léčbě nemoci. Výsledky APV mohou být využity jako pomocné vyšetření, díky kterému jsou získány informace o stavu výživy klienta a mohou se vzít  v úvahu při doporučení klasických metod léčení.

Lze na základě APV rozpoznat nemoc?
Ne. Výsledky APV popisují průběh části přeměny minerálů, ke které dochází v měsících před stříháním.  Vychází se  z toho, že vlasy rostou v průměru 1 cm za měsíc a při délce 3-4 cm u odebíraného vzorku vlasů se tak získá obrázek části minerální přeměny za poslední 3-4 měsíce. Přeměna minerálů odráží neuroendokrinní funkce, které jsou ovlivněny mnoha faktory zevnitř i vně těla.

Při charakterizaci minerální přeměny se tak všímá některých jevů na ortomolekulární úrovni (ortomolekulární medicína léčí živinami – látkami obsaženými v našem těle), tj. na úrovni biochemických rovnovah v tělesných buňkách. Z dlouhodobého hlediska mohou tyto rovnováhy/nerovnováhy v budoucnu vést k poruchám látkové výměny. To znamená, že na základě APV je možné si všimnout některých zdravotních tendencí.

Neexistuje žádný faktický základ pro rozpoznání jakéhokoli onemocnění, protože choroby jsou rozpoznány na základě krevních a močových testů, Z obsahu mnoha biochemických sloučenin v krvi může lékař stanovit onemocnění a sledovat jeho průběh.

Proč se využívají vlasy a ne krev?

Vlasy jsou jednou z metabolicky nejaktivnějších tkání, a proto poskytují nepřetržité informace o metabolické aktivitě těla. Koncentrace stopových prvků ve vlasech odpovídá koncentraci těchto prvků ve vnitřních tkáních, avšak jejich koncentrace je ve vlasech mnohem vyšší než v krvi či séru, což usnadňuje jejich stanovení. Analýza krve a séra často neukáže aktuální koncentrace prvků v organizmu vzhledem k působení vyrovnávacích (homeostatických) mechanizmů. Nadbytek shromážděných prvků v těle často není patrný v séru krve, protože tyto prvky se přeměňují z krve do tkání.

V jakém jazyku je možné APV objednat?

APV lze objednat v jazyce českém, polském, anglickém, německém, ruském, ukrajinském. V rámci ceny jednoho produktu lze využít dodání APV pouze v jednom vybraném jazyce. Pokud by byla potřeba využití dalších jazyků , tak to je možné za poplatek 650,-Kč za jednu jazykovou verzi.

 

 

Jaké prvky se vyšetřují?
Stopové prvky: baryum, bor, cín, draslík, fosfor, germanium, chrom, jód, kobalt, křemík, lithium, magnezium, mangan, měď, molybden, nikl, selen, síra, sodík, stroncium, vanadium, vápník, zinek, železo.
Toxické prvky: arsen, hliník, kadmium, olovo, rtuť

Měly by být vlasy před odebráním k APV umyté?
Ano. Nečistoty, které se ukládají na povrchu neumytých vlasů , mohou mít vliv na výsledky analýzy.

Jak dlouhé mají být vlasy na APV?
Minimální délka vlasů je 2 cm a maximální 4 cm (měřeno od pokožky).

Mohou být vlasy odebrané na APV barvené nebo po trvalé ondulaci?
Ne! Chemické sloučeniny ve vlasových barvách a permanentních úpravách vlasů mohou změnit elementární složení vlasů. To může na druhé straně narušit výsledky.

Jak dlouho po barvení vlasů nebo po trvalé ondulaci počkat, aby bylo možné provést APV?
Před odebráním vlasů na APV na potřeba počkat minimálně 6-8 týdnů (záleží na rychlosti růstu vlasů) od provedení těchto kadeřnických úprav. Pak je možné odebrat jen “nové” vlasy.

Co dělat, když je množství vlasů na hlavě nedostatečné či zcela chybí?

Počkat, až vlasy dorostou. Pokud nejsou můžete využít nehty z rukou

Jaké množství nehtů je dostačující k provedení APV?

K provedení APV je potřeba odebrat 100 mg nehtů, což je obsah jedné čajové lžičky. K analýze jsou vhodné pouze nehty na rukou a měly by být ze všech prstů obou rukou. nehty by měly být čisté, bez laku a ostatních nečistot.

Jaký je největší možný rozestup mezi odebráním vlasů a jejich zpracováním?

Pokud neodešlete vlasy do laboratoře hned, tak největší možný rozestup od odebrání vlasů po zpracování je 2 měsíce. Jinak vzorek nemá již odpovídající hodnoty. Zároveň se v této době nesmí změnit životní styl, brát jiné doplňky stravy nebo změnit jiné věci, které mohou ovlivnit výsledky 

Jak vypadá výsledek APV?

V sekci Druhy analýz je u každého produktu uvedena ukázka v pdf tvaru.

Proč polská laboratoř Biomol-Med?

Protože v České republice neexistuje společnost, která by takovouto službu nabízela a ještě v takto velkém rozsahu. 

 

Chci si objednat

Rozšířený program

Detox

a výživa

Základní program

Zdravotní program

Chcete poslat zprávu